İç Hastalıkları (Dahiliye)

İç Hastalıkları (Dahiliye) Bölümü

İç Hastalıkları bölümü, günümüz modern tıpta birçok yan dalıyla birlikte çalışan ve erişkin hastaların cerrahi dışı şikayetlerinin doğrudan çözüm merkezi olan bir bölümdür. 
İç Hastalıkları bölümü, genel olarak erişkinlerde görülen hastalıkların tanı ve tedavi ile ilgilenir. Bu hastalıklar arasında diyabet, hipertansiyon (yüksek tansiyon), kalp hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, romatolojik hastalıklar, sindirim sistemi hastalıkları, hepatoloji (karaciğer hastalıkları), endokrinoloji (hormonal bozukluklar) gibi çeşitli iç organlarla ilgili rahatsızlıklar yer alır.
İç Hastalıkları bölümü, sağlık hizmetinin önemli bir parçasıdır ve genellikle hastaların semptomları nedeniyle başvurduğu bir klinik olarak bilinir. Bu bölümde, hastalara iç hastalıkları alanında uzmanlar tarafından fiziksel muayeneler yapılır ve laboratuvar testleri, görüntüleme yöntemleri ve diğer tanısal testler kullanılarak hastalıkların teşhisi konulur. Ardından hastalara uygun tedavi planları oluşturulur ve takip edilir. 

İç Hastalıkları (Dahiliye) Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

1.    Üst ve alt solunum yolu hastalıkları
2.    Enfeksiyon hastalıkları
3.    Hipertansiyon
4.    Diyabet
5.    Tiroid hastalıkları
6.    Kolesterol ve trigliserid gibi kan yağlarında yükselme
7.    Karaciğer, mide ve safra kesesi gibi sindirim sistemi hastalıkları
8.    Akciğer hastalıkları
9.    Böbrek hastalıkları
10.    Kansızlık ve diğer kan hastalıkları
11.    Romatizmal hastalıklar
12.    Kas ve iskelet sistemi hastalıkları

 

Editör Alperen Belet
BİZ KİMİZ?
Yaşamın Her Anında, Sağlığınız Için Yanınızda!
Medilife Bağcılar Hastanemiz, mükemmel sağlık hizmetleri sunmak için tasarlandı. Doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık personellerimiz, hastalarımızın sağlıklı bir gelecek için en iyi hizmeti sunmak için ekip olarak çalışıyor.