Genel Cerrahi

Genel Cerrahi Bölümü

Genel Cerrahi Bölümü, vücuttaki sistemik ve lokal sorunların cerrahi yöntemlerle tedavi edildiği bölümdür. Genel cerrahi, yara iyileşmesi, yaralanmaya metabolik ve endokrin gibi genel prensipleri içerir ve diğer cerrahi ve temel tıp dallarını da etkilemiştir.
Genel Cerrahi, sindirim sistemi (mide, bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi vb.), endokrin sistemi (tiroid, böbrek üstü bezleri vb.), lenfatik sistem, meme, cilt ve yumuşak doku bulunur. Genel cerrahi uzmanları, organ sistemlerindeki hastalıkların teşhisi, tedavisi ve cerrahi müdahalelerini gerçekleştirir.
Genel Cerrahi, yara iyileşmesi, enfeksiyon kontrolü, anestezi ve postoperatif bakım gibi cerrahi prensipleri de içerir. Aynı zamanda acil durumlar, travma, yanıklar ve yaralanmalar gibi acil cerrahi müdahaleleri de kapsar.

Genel Cerrahi Bölümünde Gerçekleştirilen Cerrahi ve İşlemler:

1.    Meme Cerrahisi
2.    Endokrin Cerrahisi
3.    Karaciğer, Pankreas, Safra Yolları, Cerrahisi (Hepatopankreatobilier Cerrahi)
4.    Gastroenteroloji Cerrahisi
5.    Obezite Cerrahisi
6.    Proktoloji Cerrahisi
7.    Organ Nakli
 

 

Editör Alperen Belet
BİZ KİMİZ?
Yaşamın Her Anında, Sağlığınız Için Yanınızda!
Medilife Bağcılar Hastanemiz, mükemmel sağlık hizmetleri sunmak için tasarlandı. Doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık personellerimiz, hastalarımızın sağlıklı bir gelecek için en iyi hizmeti sunmak için ekip olarak çalışıyor.